Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości i samochodów – Szczecin

Pożyczki pod zastaw to jedna z najprostszych możliwości pozyskania środków finansowych przez osoby, którym tradycyjny bank odmówił jakiegokolwiek kredytu. Pod zastaw można pożyczyć sporą ilość gotówki pod warunkiem, że jest to coś wartościowego. Najpopularniejsze formy pożyczek pod zastaw to:

– pożyczka pod zastaw samochodów
– pożyczka pod zastawienie dowolnej nieruchomości (domu, mieszkania, działki budowlanej)
– pożyczki pod zastaw ziemi rolnej, gruntów rolnych i dobrej ziemi na wsi

zbiory pszenicyZależnie od wielkości gotówki na jaką jest zapotrzebowanie wybiera się odpowiednie zabezpieczenie w postaci nieruchomości lub ruchomości. Także istotną rolę przy tym odgrywa okres na jaki brana jest pożyczka. Te o dłuższych terminach najczęściej dotyczą nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw mają niewątpliwie kilka zalet docenianych przez pożyczkodawców i pożyczkobiorców. Ci pierwsi dzięki zabezpieczeniu mają pewność zwrotu użyczonej kwoty. Ci drudzy nie muszą się stresować papierkologią oraz otrzymują stosunkowo nisko oprocentowany kredyt. W przypadku prywatnych pożyczek nie jest sprawdzana ani zdolność kredytowa ani historia kredytowa. Nie trzeba zatem przedstawiać zaświadczeń o dochodach, ani nie są sprawdzane takie bazy jak BIK itp. Pozwala to na bardzo szybką decyzję i wypłatę środków na konto pożyczkobiorcy.

Najbardziej opłacalną pożyczką, przy których stosowane są obniżone koszta jest ta, gdzie zastawem są ziemie. Szczególnie ziemie rolne pozwalają rolnikom na szybkie i tanie dobranie gotówki na rozwój gospodarstw. Nieco gorsza sytuacja jest w przypadku zastawów mieszkań i domów – w takich nieruchomościach zawsze zameldowani są mieszkańcy i to może powodować pewne kłopoty przy zawieraniu umów.

samochodyGwarancją udanej całej transakcji od udzielenia pożyczki do jej zwrotu, jest przejrzysta umowa notarialna zawierająca niezbędne informacje.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.