Jakie uczciwe firmy i pożyczki pozabankowe w Szczecinie polecacie

Pożyczki pozabankowe – jak każdy inny produkt finansowy – posiadają plusy i minusy. Często są porównywane do kredytów – przyznać należy, że pod wieloma względami wypadają od nich znacznie bardziej korzystnie. Zacząć należy od tego, że usługi świadczone przez firmy pożyczkowe są dostępniejsze w dużo większym stopniu aniżeli te oferowane przez banki.

Nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego, by mogły z nich korzystać osoby z niską zdolnością kredytową czy niezbyt dobrą historią finansową w Biurze Informacji Kredytowej lub nawet i bezrobotne, bo i dla takich są przewidziane pakiety gotówkowe. W bankach z kolei coś takiego nie wchodzi w rachubę. Osoba ubiegająca się o kredyt musi spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Jeśli zarabia mało bądź też miała jakiekolwiek problemy z BIK-em, szanse na kredyt są w zasadzie zerowe. Firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do banków, nie hołdują nadmiernie rozbudowanym procedurom. Wszelakie formalności są załatwiane tak szybko, jak tylko jest to możliwe – w przypadku pożyczek na niskie kwoty pieniądze są wypłacane najczęściej jeszcze tego samego dnia, w którym został złożony wniosek.

Jeżeli zatem komuś potrzebna jest pilnie gotówka od ręki, powinien jej szukać nie w bankach, ale właśnie w firmach pożyczkowych, które pod względem szybkości w realizowaniu transakcji są bezkonkurencyjne. Ponadto należy też wspomnieć o tym, że firmy pożyczkowe nie wymagają od klientów zaświadczenia o dochodach. Źródło tych dochodów to również mocno drugorzędna kwestia.